Bahçeli, Manisa´da 110 milyonluk tesisin açılışını yaptı
MHP Genel Başkanı Bahçeli Manisa´da açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Türkiye, başta Kerkük olmak üzere tarihi Türkmen kentlerine zorla el konulması girişimlerine ve Irak´ın kuzeyinde Kürdistan´a kapı aralanmasına müsaade etmeyecektir." dedi.
Tarih: 5.10.2017 09:24:04/ 4159okunma / 0yorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa Büyükşehir Belediyesi´nin yaptırdığı Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi´nin açılışı için karayoluyla geldiği Manisa´da, ilk olarak belediyeyi ziyaret etti. Kent girişinde Aşağıçobanisa Mahallesi´nde karşılanan Bahçeli, konvoy eşliğinde Manisa Büyükşehir Belediyesi´ne geldi. Bahçeli´yi partililer ´Dik dur eğilme, evlatların seninle´, ´Hareketin lideri Devlet Bahçeli´ sloganları ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı ve Zabıta ekipleri de marşlarla karşıladı.

Aracından inen Bahçeli´ye belediye çalışanları çiçek verdi, partililer gökyüzüne güvercin saldı. Kendisini karşılayanları selamlayan Bahçeli, MHP´li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte belediye binasına girdi. Karşılamanın ardından basına kapalı olarak yapılan toplantıda Başkan Ergün, belediyenin hizmetleri hakkında Bahçeli´ye bilgi verdi.

AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa Büyükşehir Belediyesi´ni ziyaretten sonra Yunusemre İlçesi Uzunburun Mevkii´nde yapılan katı atık tesisinin açılış törenine katıldı. Partililer, saatler öncesinden açılışın yapılacağı alanı doldurdu. Manisa merkezden ve ilçelerden açılışa katılacak olan vatandaşlar, otobüslerle alana taşındı. Tesise Mustafa Kemal Atatürk, Devlet Bahçeli ve merhum Alparslan Türkeş´in resimlerinin bulunduğu dev bir pankart asıldı. Açılışa katılanlar ellerinde Türk bayrağı taşıdı, ülkücü işareti yaptı. Bahçeli´nin alana gelişi öncesinde Mustafa Yıldızdoğan konser verdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi halk dansları ekibi geleneksel halk danslarını sergiledi.

MEHTER MARŞI´YLA ALANA GİRDİ
MHP Genel Başkanı Bahçeli, alana mehter takımının marşları eşliğinde giriş yaptı. Vatandaşlar kendilerini selamlayan Bahçeli´ye, çiçek verdi, elini öptü, fotoğraf çektirdi. Açılış törenine Bahçeli´nin yanı sıra MHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Erkan Akçay, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Şefkat Çetin, MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, Manisa Büyükşehir Belediyesi´nin MHP´li Başkanı Cengiz Ergün, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP´li ilçe belediye başkanları ve Manisa protokolü katıldı.

´MİLLETE RAĞMEN SİYASET YAPILAMAYACAĞINI BİLİRİZ´

Törende konuşan Bahçeli, Manisa´da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Katı atık bertaraf tesisi ile kentin çöp sorununun ortadan kalkacağını ifade eden Bahçeli, projenin hayata geçmesinden dolayı Belediye Başkanı Cengiz Ergün´ü kutladı. Bahçeli, "MHP tüm kadroları ile gecesini gündüzüne katmakta, sizlerin yaşadıkları sorun üzerine kafa yormaktadır. Bizler günübirlik siyasi kazanımlar peşinde değiliz. Bizim için vatandaşlarımızın huzuru, refahı her şeyden önce gelir. Milletimiz mutsuzsa, biz geleceğe umutla bakamayız. Millete rağmen siyaset yapılamayacağını bilir, buna inanırız. Milletin duası olmadan hiçbir siyasi hedef başarıya ulaşamayacaktır. Halden, dertten anlamayan yüksek hedeflere varamayacaktır. En büyük arzumuz, milletimiz layık olduğu şekilde temsil etmek, sorunlarını çözmektir. Her insanın beklentilerini karşılamak, tok karın, mutlu yarın amacına ulaşmak için çalışıyoruz. Yaşadığınız tüm sıkıntıları takip ediyoruz" dedi.

´ÜZÜM EN AZ 5 LİRA OLMALI´

Bahçeli, üzüm üreticilerinin sorunlarını bildiğini ve her zaman gündeme getireceklerini söyledi. 4 liranın altında alınmayacağı açıklanan kuru üzümün taban fiyatının düşük olduğunu söyleyen Bahçeli, en az 5 lira olması gerektiğini ifade etti. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Manisalı çiftçilerin son dönemde yaşadığı sorunlara odaklanmış bulunuyoruz. Üzüm Manisa´nın gözbebeği, hatta kalbidir. Çiftçilerin geçim kaynağı, sofraların vazgeçilmezleri arasındadır. Ancak, üzüm üreticisi kardeşlerim üzgündür, hüzünlüdür, kaygılıdır. Maliyetler artmakta, emekler boşa gitmektedir. Çiftçi kardeşlerim durumunuz zordur. Halinizin farkındayım. Gözlerine bakınca anlıyorum, mağdursunuz, yardım bekliyorsunuz. Sorununuzu görecek, tutunacak bir dal arıyorsunuz. İşte MHP buradadır. Sesinizi duyurmak için elimizden geleni yapacağız. Bu MHP sözüdür, içiniz rahat olsun. Her seviyede ve mümkün olan her yerde çaba göstereceğiz. Bu sene kuru üzümün maliyeti çiftçi için ortalama 3 lira 75 kuruş seviyesindedir. Ancak üzüm taban fiyatı 4 olarak açıklanmıştır. Bu fiyat ne yazık ki üzüm üreticilerini hayal kırıklığına uğratmıştır. Belirlenen fiyat üzerinden üzüm alımının yapılması belki uzun vadede fiyatları artırabilir. Ama bizim çiftçilerimizin bu kadar bekleyecek zamanı yoktur, sabır taşı çatlamıştır. Kuru üzümde taban alım fiyatı bugün için en az 5 lira olmalıdır."

´BARZANİ ATEŞLE OYNUYOR´

Kuzey Irak´ta 25 Eylül´de yapılan referandumla ilgili konuşan Bahçeli, sert sözlerle Barzani´ye tepki gösterdi. MHP lideri şunları söyledi:

"Irak´ın kuzeyinde peşmerge yönetimi tarafından yapılan sözde referandum yok hükmündedir. Yapılan tüm çağrılara kulak tıkayanlar sadece Irak değil, tüm bölgenin kaosa sürüklenmesine neden oluyor. Hukuksal olan Irak anayasasına göre tartışmalı bölgeleri de kapsaması asıl niyeti açığa vurdu. Kaosu fırsata çeviren Barzani ateşle oynamaktadır. Bu işin sonu, kendisi için hayırlı olmayacak. Kendi kazdığı kuyuya düşecek, ısrara devam ederse kahredici azabı tadacaktır. Irak´ta bulunan tüm topluluklara saygımız var. Tavrımızın esası, Irak´ı iç çatışmaya götürecek bölgesel fay hatlarının kırılmasına yol açacak gelişmelere kapı aralayan sorumsuzluğa. Türkmen kardeşlerimiz üzerinde baskı oluşturanlar yanlıştadır. Şunu kimse aklından çıkarmasın; Türkmen kardeşlerimiz asla yalnız değilsiniz. Oldu bittilerle kurban verecek tek bir soydaşımız yok. Bunun için gözümüz kara, kararımız kesin, duruşumuz nettir."

´ESAS AMAÇ 4 PARÇALI KÜRDİSTAN´I KURMAKTIR´

MHP Genel Başkanı Bahçeli, hedefteki asıl ülkenin Türkiye olduğunu ve bu referandumun ardında 4 parçalı Kürdistan´ı kurma hayalinin bulunduğunu söyledi. Referandumu onaylamadıklarını söyleyen Avrupa ülkelerine de seslenen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Esas amaç dört parçalı Kürdistan´ı kurmaktır. Sözde referandumun ana gerekçesi de budur. Suriye´nin kuzeyinde terör örgütü PKK ve PYD´nin palazlandırılması da bu yüzdendir. Bölgede hesabı bulunan devletlerden gelen çelişkili açıklamalara aldanacak değiliz. Görünürde hepsi korsan referandumu uygun bulmadıklarını ifade ediyorlar, ama arka planda Barzani´nin sırtını sıvazlıyorlar. Etnik ve mezhep temellerinde ayrışma ve çatışmaların şiddetlenmesi istenmektedir. Hedefteki ana ülke de Türkiye´dir. Irak ve Suriye´deki gelişmelerle sabrımızı sınayanların bir sonraki durağı aziz vatanımızın olacaktır. Kerkük´te zulme ses çıkarmazsak, yarın kendi topraklarımızda olacaklara mecbur bırakılırız. Kimsenin bizi test edemeyeceğini, kudretimizi ortaya koyarak göstermenin zamanı geldi. Varsın şer odakları her türlü sorunu çıkarsın. Varsın tüm hainler karşımıza dizilsin. Allah´ın izniyle Türk milletinin gücü bunların alayına yetecektir. Asırlık kasveti sonlandırma zamanı gelmiştir. Varsın tüm hainler, öbek öbek karşımıza dizilsin. Türk milletinin gücü bunların alayına yetecektir. Her türlü tehdit, bu birlikteliğin karşısında yenilmeye mahkumdur. Mühim olan devlet ve millet arasındaki güveni en üst seviyede tutmaktır. MHP üzerine ne düşüyorsa, sonuna kadar yapacak, ülkesinin ve milletinin yanında olacaktır."

ÇÖPTEN ELEKTRİK ÜRETİLECEK

1.5 yılda yapımı tamamlanan tesisin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise kentin 40 yıllık çöp sorununun çözüldüğünü ifade etti. Manisa merkezdeki çöp alanının daha önce patlamalarla gündeme geldiğini hatırlatan Ergün, çöplükten kurtulduklarını ve elektrik üreten, ülke ekonomisine katkı sağlayan modern bir tesisi hayata geçirdiklerini anlattı. Türkiye´nin ilk çevrecisi Tarzan´ın hayalini gerçeğe dönüştürdüklerini kaydeden Ergün, tesis hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından Bahçeli ve protokol üyeleri, tesisin açılış kurdelesini kesti. Ergün, Bahçeli´ye üzüm yaprağı figürlü tablo hediye etti. Ardından tesisi inceleyen Bahçeli, makineleri çalıştıran butona bastı. Bahçeli, tören alanından Manisa İl Başkanlığı´na geçti. Bahçeli, buradaki programının sonrasında Turgutlu ve Salihli ilçelerini ziyaret edip kentten ayrılacak.

TESİSİN ÖZELLİKLERİ

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi, 110 milyona mal oldu. Günlük kapasitesi 650 ton, toplamda da 3 milyon ton olarak planlandı. Tesis 440 dönümlük arazi üzerine kuruldu. Mekanik biyolojik ayrıştırma tesisi kapasitesi yıllık 233 bin 600 ton, kompost alanı kapasitesiyle yıllık 85 bin ton ile sızıntı suyu arıtma bölümünün kapasitesi günlük 60 metreküp, yakma sisteminin kapasitesi saatte 2 bin 500 metreküp, depolama sahasının atık depolama kapasitesi 2 milyon 211 bin metreküp olarak belirlendi.

MHP LİDERİ BAHÇELİ´YE TÜRKMEN KILICI HEDİYE EDİLDİ

Manisa Büyükşehir Belediyesi´nin yatırımlarından Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi´nin açılışına gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açılış sonrası partisinin il başkanlığını ziyaret etti. MHP Manisa İl Teşkilatı Binası önünde coşkulu bir kalabalık tarafından karanfiller ve Türk bayraklarıyla karşılanan Bahçeli, "Kerkük Türk´tür, Türk kalacak" sloganları eşliğinde il binasına çıktı. Bahçeli´ye ziyaretinde, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay ile MHP´li belediye başkanları eşlik etti. Ziyaretin sonunda Bahçeli´ye üzerinde ´Türkmen Beyi´ yazan bir kılıç hediye edildi. Kılıcı yakından inceleyen Bahçeli, il yönetimine teşekkür etti. Ziyaret, il yönetimiyle birlikte çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu. 
Kaynak: Ortadoğu

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mahallede Halk Günü
Mahallede Halk Günü
Cumhur İttifakı Gölbaşı MHP Belediye Başkan Adayı Ramazan Şimşek, seçildiği takdirde Gölbaşılı vatandaşları ayağına getirmeyeceğini, her hafta bir mahallede halk günü düzenleyeceğini açıkladı.
TUNA: MERSİN´İ SEVGİ İLE BÜYÜTECEĞİZ
TUNA: MERSİN´İ SEVGİ İLE BÜYÜTECEĞİZ
Her gittiği seçim bölgesinde coşkulu seçmen kitlesiyle karşılanan Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tuna, rakipleri karşısında açık ara önde gidiyor.
BAYRAM: “REKLAM VAR, ÖNLEM YOK”
BAYRAM: “REKLAM VAR, ÖNLEM YOK”
Bingöl Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Bayram, Bingöl Belediyesinin yapmış olduğu hizmetlerle ilgi reklam yaptığını ama hizmetler getirilirken yaşanan sıkıntılara önlem alamadığını söyledi.
Huzurevinde Dillere Destan Düğün….
Huzurevinde Dillere Destan Düğün….
Elmadağ Huzurevinde kalan, Zeliha Özsöz ile Haydar Şahan dillere destan düğünle evlendi.
Büyükşehir´den E-Tahsilat uygulaması
Büyükşehir´den E-Tahsilat uygulaması
Teknolojiyi yakından takip ederek, kent ve toplum yararına etkin bir biçimde kullanan Ankara Büyükşehir Belediyesi, "E-tahsilat" uygulamasıyla Başkentli vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.
Belediyede işe alınanlar 1 günde memur yapılmış
Belediyede işe alınanlar 1 günde memur yapılmış
Sayıştay Ankara Gölbaşı Belediyesi´nde yaşanan atama skandalını ortaya çıkardı. Hiçbir sınava girmeden, ‘özel kalem´e açıktan atanan isimler, 1 gün sonra devlet memuru yapıldı.
MASKİ, 17 İlçeye Kaliteli Altyapı Hizmeti Ulaştırıyor
MASKİ, 17 İlçeye Kaliteli Altyapı Hizmeti Ulaştırıyor
MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelindeki altyapı çalışmalarında uyguladığı tekniklerle Manisalılara uzun ömürlü ve sağlıklı altyapı ağları kazandırıyor.
Bulduğu cüzdanı sahibine teslim etti
Bulduğu cüzdanı sahibine teslim etti
Mersin Büyükşehir Belediye başkanı Burhanettin Kocamaz, bulduğu cüzdanı sahibine ulaştıran ve belediyede temizlik işçisi olarak görev yapan Hüseyin Ebedi´e bir maaş ikramiye verdi.
ATAÜRK KÜLTÜR MERKEZİ´NDE KARS ARDAHAN IĞDIR RÜZGÂRI
ATAÜRK KÜLTÜR MERKEZİ´NDE KARS ARDAHAN IĞDIR RÜZGÂRI
Kars, Ardahan, Iğdır Valilikleri ve Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu öncülüğünde 3. Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri “Güneşin ilk doğduğu topraklar” sloganıyla Ankara Atatürk Kültür Merkezi´nde, 14-17 Eylül tarihleri arasında düzenliyor.
BÜYÜKŞEHİR´DEN KURBANLIK ALANLARINDA İLAÇLAMA
BÜYÜKŞEHİR´DEN KURBANLIK ALANLARINDA İLAÇLAMA
Toplum sağlığı açısından herhangi bir risk oluşmaması ve kurbanlık hayvanlar açısından da bir olumsuzluk yaşanmaması amacıyla Büyükşehir, ilaçlama çalışmalarına bayram sonrasına kadar devam edecek
SAKLI CENNET: TEFENNİ…
SAKLI CENNET: TEFENNİ…
Göller Bölgesinde Burdur´un ilçesi… Burdur´a, Antalya´ya, Denizli´ye 1-2 saat mesafede, iyi bir ulaşım noktasında…
Başkan Gökçek´ten asılsız iddialara sert cevap
Başkan Gökçek´ten asılsız iddialara sert cevap
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TMMOB Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan´ın iddialarına sosyal medya hesabından yaptığı yayınla cevap verdi.
BAŞKAN KOCAMAZ, ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI´NI KUTLADI
BAŞKAN KOCAMAZ, ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI´NI KUTLADI
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Başkan Kocamaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:
ORTA DERNEKLER FEDERASYONUNDAN KUR´AN ZİYAFETİ
ORTA DERNEKLER FEDERASYONUNDAN KUR´AN ZİYAFETİ
Çankırı Orta Dernekler Federasyonu, geleneksel hale getirdiği "Şehitlerimiz ve Geçmişlerimiz için Kur´an Ziyafeti ve İlahi Konseri" programının 5.sini 1 Nisan Cumartesi günü Ankara-Keçiören- Neşet Ertaş Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. Yoğun ilgi nedeniyle gelen davetlileri salonun almadığı program binlerce Çankırılı ve Ankaralı Kur´an dostlarını bir araya getirdi.
MHP Nallıhan ve Güdül İlçe  Başkanlığına Atama
MHP Nallıhan ve Güdül İlçe Başkanlığına Atama
MHP´nin Ankara Teşkilatlarından sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hamit Altuntaş´ın katılımı ile MHP Nallıhan ve Güdül İlçelerine yeni atamalar yapıldı.
Mersin´de 40 Yıldır Açılmayan Yol Açılıyor
Mersin´de 40 Yıldır Açılmayan Yol Açılıyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi, trafik sorununa çözüm üretmeye devam ediyor. Trafik sorunun çözülmesi için Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında yeni açılan cadde ve sokaklar trafikte nefes aldırıyor.
Unutulan eşyalar satışa çıkıyor
Unutulan eşyalar satışa çıkıyor
METRO, ANKARAY VE EGO OTOBÜSLERİNDE UNUTULMUŞEŞYALAR, 25 ŞUBAT CUMARTESİ GÜNÜ SATIŞA SUNULACAK
ANKARA BÜYÜKŞEHİR´DEN MODERN TEKNOLOJİYLE TEMİZLİK
ANKARA BÜYÜKŞEHİR´DEN MODERN TEKNOLOJİYLE TEMİZLİK
ALTGEÇİT VE REFÜJLER, ÖZEL YÜZEY TEMİZLEME ARAÇLARIYLA DAHA SERİ VE DAHA GÜVENLİ TEMİZLENİYOR.
TÜRKİYE´NİN ENTEGRE ÇÖZÜM ÜRETEN İLK VE TEK BARINAĞI
TÜRKİYE´NİN ENTEGRE ÇÖZÜM ÜRETEN İLK VE TEK BARINAĞI
MHP´li Alanya Belediyesi´nden Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ve Türkiye´de tek evcil hayvan mezarlığı.
Adana´nın kurtuluş gününde  5 dev açılış
Adana´nın kurtuluş gününde 5 dev açılış
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana´nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95´inci yıldönümünde kentin geleceğine yön veren hizmetler arasındaki 5 dev projenin açılışını hemşehrileriyle birlikte coşkuyla gerçekleştirdi. 2017´yi ´Altın Hizmet Yılı´ ilan eden Başkan Sözlü, "Adana´nın yalnızca bugünü değil, gelecekteki 100 yılını planlıyoruz" dedi.
Mersin´de Kırsalın Yüzü Büyükşehirle Gülüyor
Mersin´de Kırsalın Yüzü Büyükşehirle Gülüyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi´nin Erdemli´de hayata geçirdiği projeler ve hizmetler için Üzümlü Mahallesi´nde toplu açılış töreni gerçekleştirildi. Erdemli sakinleri, soğuk havaya rağmen açılış törenine yoğun katılım gösterdi.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Güncel
Siyaset
aa
01.11.2018
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar