DEMİREL: 2019´DA HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 2018 yılını değerlendirdi.
Tarih: 4.1.2019 11:51:24/ 1810okunma / 0yorum

Bu dönemde 41 eseri tamamlayarak hizmete açtıklarını ifade eden Demirel, "2018 yılında hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artıran, ilçemizin değerine değer katan bir çok hizmet ve yatırım gerçekleştirdik. Şimdi yeni bir yıla ve yeni yılla birlikte yeni bir döneme giriyoruz. 2019 yılında her şey çok daha güzel olacak" dedi.

41 DEV ESER

Etimesgut´a yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: "31 Ağustos tarihinde; 15. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali´mizin açılış gününde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli´nin teşrifleriyle 35 tesisimizi hizmete açtık; 6 tesisin de temelini attık. Programımıza 100 binin üzerinde hemşehrimiz katılarak bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadı. Açılışını yaptığımız tesisler arasında Türkiye´ye örnek Engelsiz Yaşam Merkezi, Güzelkent Aile Yaşam, Eğitim, Sağlık ve Spor Merkezi, Ahi Elvan Aile Yaşam, Eğitim ve Spor Merkezi, emniyet müdürlüğü binası, müftülük binası, kadın konukevi, huzurevi, cami ve türbeler, spor merkezleri, parklar ve ormanlar yer aldı. Her biri ciddi bir planlama, ciddi bir bütçe gerektiren yatırımlarımızla, ilçemizi yalnız Ankara´mızın değil, Türkiye´nin en çağdaş ilçesi haline getirdik".

/resimler/2019-1/4/1153572928841.jpg

İLK VE ÖRNEK TESİSLER
Belediyecilik alanında bir çok ilk ve örnek eseri Etimesgut´ta hayata geçirdiklerini kaydeden Demirel, "Türkiye´nin en kapsamlı, en modern ve örnek engelsiz yaşam merkezini ilçemizde kurduk. Bağlıca Mahallesi´nde 20 bin metrekare alan üzerine inşa ettiğimiz merkezde, engelli vatandaşlar ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıran çeşitli donatılar bulunuyor. 5 bloktan oluşan merkezin 2 bloğu özel rehabilitasyon merkezi, 1 blok konaklama merkezi, 1 blok meslek ve beceri merkezi, 1 blok da eğitim ve sosyal hizmet merkezi olarak hizmet vermektedir. Yine Ankara´mızın en büyük yaşam merkezlerinden olan Bağlıca Yaşam Eğitim ve Spor Yerleşkesi´ni tamamlamak üzereyiz. Yaklaşık 100 Milyon TL değerindeki 8 tesisi aynı yerleşke içinde topladık. Yerleşkemizde havuz, kapalı spor salonu, kreş, etiSEM birimleri, açık spor alanları, sporcu konaklama merkezi, ampute takımı için özel sahalar, emekli konağı gibi birçok donatının yer almaktadır. İçerisinde havuz, spor ve eğitim alanlarının yer aldığı Ahi Elvan ve Güzelkent Yaşam Merkezlerimizi hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Eryaman Atatürk Meydanımız ile Çocuk Trafik Eğitim Parkımızı tamamlayarak halkımızın kullanımına açtık" dedi.

KÜLTÜREL HİZMETLER

Etimesgut´un tarihine, kültürüne ve sanatına dört elle sımsıkı sahip çıktıklarını ifade eden Demirel, ´Uluslararası Tarihte Etimesgut Sempozyumu´ düzenleyerek, Tarihte ve Günümüzde Etimesgut´u belgelerle anlatan bir kitap hazırladıklarını söyledi. Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi´mizde düzenlediğimiz sempozyuma, 7´si Türkiye´den 5´i Türk cumhuriyetlerinden 12 üniversite ve bilim akademisinden 120 bilim insanı katıldı. 100´ü aşkın tebliğ yayımlandı. Etimesgut ve Ankara bağlamında tarih, kültür, sanat, üretim, vakıf eserleri, coğrafya, edebiyat konu başlıklarında yayımlanan bildirileri, kitap halinde yayımladık. Bu sempozyumda ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı hocamızı da ilçemizde ağırladık. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivalimizin 15.´sini 1 milyon kişinin katılımıyla gerçekleştirdik. Birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirdik; Anadolu´muzu ve büyük Türk dünyamızı ilçemizde buluşturduk. Etimesgut tarihinde önemli bir yere sahip olan ahilerimizle ilgili ciddi bir çalışma yaptık. Elvankent´te bulunan Ahi Elvan Camiimizin yerine, orta Asya Türk mimarisiyle yeni bir camii kazandırdık. Ahi Elvan hazretlerinin kabrini de yeniden inşa ve ihya ettik. Etimesgut´a adını veren Ahimesud´un kabrini anıt mezar ve türbe olarak revize ettik. Emiryaman hazretlerinin kabrini de yeniledik. Türbesinin de içinde bulunduğu Eryaman Köyiçi Camimizin yerine, o dönemin mimarisini yansıtan Selçuklu tarzında inşa etmekte olduğumuz Emiryaman Camiimizin inşaatı devam etmektedir. Bu çerçevede değerlendirdiğimiz İlçe Müftülüğümüze Selçuklu mimarisinden izler taşıyan örnek bir müftülük binası yaptık. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ali Erbaş´ı müftülük binamızda konuk ettik, türbe ve camilerimizi gezdirerek bilgi verdik" dedi.

/resimler/2019-1/4/1154256054377.jpg

PARKLAR VE SPOR TESİSLERİ
Etimesgut´a yeni park ve yeşil alanların yanı sıra spor tesisleri kazandırdıklarını vurgulayan Demirel, "Bu yıl 35 bin metrekare alan üzerine kurduğumuz Tunahan Spor Tesislerimizi açtık. Tesisimizde, basketbol, voleybol ve hentbol branşlarının yapılacağı, içerisinde seyirci tribünlerinin de yer aldığı kapalı spor salonu, suni çimle kaplı modern bir halı saha, tenis kortu, açık basketbol sahaları, koşu yolu ve fitness setleri ile yeşil alan düzenlemeleri yer almaktadır. Ayrıca ilçemize 30 yeni park ve yeşil alan kazandırarak park sayımızı 350´ye, yeşil alan miktarımızı da 3 milyona çıkardık" dedi.

EĞİTİM VE SOSYAL HİZMETLER
Başkan Demirel, etiSEM kapsamında 10 bin kişiye ücretsiz meslek ve beceri eğitimi verdiklerini ve yeni etiSEM birimleri açtıklarını hatırlatarak, "7 yılda 40 bin kişiye meslek ve beceri eğitimi verdiğimiz etiSEM´in ardından, engellilere ücretsiz meslek eğitimi vereceğimiz ENMEK projesini hayata geçirdik. Engelsiz Yaşam Merkezi´mizde, engelliler için tasarladığımız 12 meslek ve hobi atölyesinde projemiz başarıyla yürütülmektedir" dedi. Demirel, sosyal belediyecilik anlayışından hareketle 10 bin dargelirli aileye Aşevi, Eti-kart ve evde bakım hizmeti verdiklerini söyledi.

Demirel, yeni hizmet ve yatırımlarla Etimesgut´ta her şeyin daha da güzel olacağının altını çizerek, "Etimesgutlu hemşehrilerimizin destekleri ve teveccühüyle, hizmetlerimizi kararlılıkla sürdürme azmine ve kararlılığına sahibiz" dedi.

Anahtar Kelimeler: DEMİREL 2019 DAHA GÜZEL OLACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BU YAZ DA TOPLU DÜĞÜNÜMÜZ VAR
BU YAZ DA TOPLU DÜĞÜNÜMÜZ VAR
Etimesgut Belediyesi, evlenmek isteyip de imkan bulamayan çiftlerin nikahını kıyacak.
ETİMESGUT BELEDİYESİ´NİN SÜNNET KAYITLARI BAŞLADI
ETİMESGUT BELEDİYESİ´NİN SÜNNET KAYITLARI BAŞLADI
Başkan Demirel´in 1999 yılında başlattığı toplu sünnet şöleni 20 yıldır devam ediyor.
´İLK GÜNKÜ HEYECANIMIZLA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ´
´İLK GÜNKÜ HEYECANIMIZLA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ´
4. hizmet dönemine ara vermeden başlayan Demirel, devam eden yatırımları hızla tamamlayıp hizmete açacaklarını, yeni yatırımların da alt yapısını hazırladıklarını söyledi
YAŞLI VE ENGELLİ VATANDAŞLARA SOSYAL DESTEK
YAŞLI VE ENGELLİ VATANDAŞLARA SOSYAL DESTEK
Etimesgut Belediyesi yaşlı, hasta ve engelliler için evde banyo ve kişisel bakım hizmeti vermeye devam ediyor.
ETİMESGUT BELEDİYESİ 2018 YILI FAALİYET RAPORU İBRA EDİLDİ
ETİMESGUT BELEDİYESİ 2018 YILI FAALİYET RAPORU İBRA EDİLDİ
Etimesgut Belediyesi 2018 mali yılı faaliyet raporu oy çokluğuyla kabul edildi.
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI
ETİMESGUT BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI
Etimesgut Belediye Meclisi, 31 Mart Yerel Seçimleri´nin ardından Enver Demirel Başkanlığı´nda ilk toplantısını gerçekleştirdi.
MHP TEŞKİLATLARI DEMİREL´İ KUTLADI
MHP TEŞKİLATLARI DEMİREL´İ KUTLADI
Ankara İl Başkanı Baştuğ ve Ankara Ülkü Ocağı Başkanı Darıcı tebrik ziyaretinde bulundular.
DEMİREL´DEN AK PARTİ´YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ
DEMİREL´DEN AK PARTİ´YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı´nı ziyaret ederek, parti yönetimine 31 Mart Yerel Seçimleri´nde yaptıkları özverili çalışmalar nedeniyle teşekkür etti.
4. DEMİREL DÖNEMİ BAŞLADI
4. DEMİREL DÖNEMİ BAŞLADI
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel mazbatasını Ankara Batı Adalet Sarayı´nda düzenlenen törenle aldı.
ETİMESGUT BELEDİYESİ KENT KONSEYİ KÜTÜPHANESİ ÇOCUK KÜTÜPHANESİ OLDU
ETİMESGUT BELEDİYESİ KENT KONSEYİ KÜTÜPHANESİ ÇOCUK KÜTÜPHANESİ OLDU
Etimesgut Belediyesi, aynı anda 500 kişiye hizmet veren Halk Kütüphanesi´nin hizmete girmesiyle, aynı amaca hizmet eden Kent Konseyi Kütüphanesi´ni ortaokul öğrencilerine tahsis etti.
CUMHUR İTTİFAKI ETİMESGUT VE ANKARA´DA BAŞARIYA KİLİTLENDİ
CUMHUR İTTİFAKI ETİMESGUT VE ANKARA´DA BAŞARIYA KİLİTLENDİ
Başkan Demirel, MHP ve AK Parti´li teşkilat mensupları ve meclis üyeleriyle toplantı yaptı.
CUMHUR İTTİFAKIYLA ETİMESGUT KAZANACAK
CUMHUR İTTİFAKIYLA ETİMESGUT KAZANACAK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Etimesgut´u ziyaretinde halka seslenerek projeler açıkladı. İşte Erdoğan´ın Etimesgut için açıkladığı projeler:
ANKARA HALK OTOBÜSÇÜLERİ KARARINI VERDİ
ANKARA HALK OTOBÜSÇÜLERİ KARARINI VERDİ
Ankara Halk Otobüsçüleri Kooperatifleri Birliği, cumhur ittifakının Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki ile Etimesgut Adayı Enver Demirel´e ve Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan´a güçlü destek verdiler.
ERYAMAN MUSİKİ DERNEĞİ 28. KONSERİNİ VERDİ
ERYAMAN MUSİKİ DERNEĞİ 28. KONSERİNİ VERDİ
Şef Ali Dursun Yağlı yönetiminde çalışmalarını sürdüren Etimesgut´un köklü korolarından Eryaman Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, 28. Konserini Etimesgut Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi Konser Salonu´nda verdi.
AVRUPA´DAN ORTA ASYA´YA NEVRUZ ATEŞİ
AVRUPA´DAN ORTA ASYA´YA NEVRUZ ATEŞİ
Türk dünyasının bahar bayramı Nevruz, Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı(TÜRKSOY) tarafından düzenlenen görkemli bir programla, Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi´nde kutlandı.
HALK OYUNLARINDA BİRİNCİ ETİMESGUT
HALK OYUNLARINDA BİRİNCİ ETİMESGUT
Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Halk Oyunları ekibi, Ankara birincisi oldu
ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDULAR
ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDULAR
Erzurum milletvekili Selami Altınok ve Başkan Demirel birlikte esnaf ziyareti yaptılar.
ETİMESGUT´TA ´ÇANAKKALE GEÇİLMEZ´ PANELİ
ETİMESGUT´TA ´ÇANAKKALE GEÇİLMEZ´ PANELİ
Etimesgut Belediyesi Çanakkale Zaferi´nin 104. yıldönümü nedeniyle, "1915 Çanakkale Geçilmez" konulu panel düzenledi.
ETİMESGUTLU ENGELLİLERDEN MUHTEŞEM ÇANAKKALE PROGRAMI
ETİMESGUTLU ENGELLİLERDEN MUHTEŞEM ÇANAKKALE PROGRAMI
Engelsiz Yaşam Merkezi´nde Çanakkale Zaferi´ni kutladılar ve şehitlerimizi örnek bir programla andılar.
ÖZHASEKİ VE DEMİREL KOLKOLA GİRDİ BİRLİKTE YÜRÜYORLAR
ÖZHASEKİ VE DEMİREL KOLKOLA GİRDİ BİRLİKTE YÜRÜYORLAR
Birlikte seçim ofisi açtılar, esnaf ve vatandaşları ziyaret ettiler.
AKDAĞ; BU MERKEZ ÖRNEK OLMALI
AKDAĞ; BU MERKEZ ÖRNEK OLMALI
Engelsiz Yaşam Merkezi´ni gezen Sağlık Eski Bakanı Recep Akdağ.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Güncel
Siyaset
aa
01.11.2018
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar