DEMİREL: 2019´DA HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 2018 yılını değerlendirdi.
Tarih: 4.1.2019 11:51:24/ 513okunma / 0yorum

Bu dönemde 41 eseri tamamlayarak hizmete açtıklarını ifade eden Demirel, "2018 yılında hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artıran, ilçemizin değerine değer katan bir çok hizmet ve yatırım gerçekleştirdik. Şimdi yeni bir yıla ve yeni yılla birlikte yeni bir döneme giriyoruz. 2019 yılında her şey çok daha güzel olacak" dedi.

41 DEV ESER

Etimesgut´a yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: "31 Ağustos tarihinde; 15. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali´mizin açılış gününde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli´nin teşrifleriyle 35 tesisimizi hizmete açtık; 6 tesisin de temelini attık. Programımıza 100 binin üzerinde hemşehrimiz katılarak bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadı. Açılışını yaptığımız tesisler arasında Türkiye´ye örnek Engelsiz Yaşam Merkezi, Güzelkent Aile Yaşam, Eğitim, Sağlık ve Spor Merkezi, Ahi Elvan Aile Yaşam, Eğitim ve Spor Merkezi, emniyet müdürlüğü binası, müftülük binası, kadın konukevi, huzurevi, cami ve türbeler, spor merkezleri, parklar ve ormanlar yer aldı. Her biri ciddi bir planlama, ciddi bir bütçe gerektiren yatırımlarımızla, ilçemizi yalnız Ankara´mızın değil, Türkiye´nin en çağdaş ilçesi haline getirdik".

/resimler/2019-1/4/1153572928841.jpg

İLK VE ÖRNEK TESİSLER
Belediyecilik alanında bir çok ilk ve örnek eseri Etimesgut´ta hayata geçirdiklerini kaydeden Demirel, "Türkiye´nin en kapsamlı, en modern ve örnek engelsiz yaşam merkezini ilçemizde kurduk. Bağlıca Mahallesi´nde 20 bin metrekare alan üzerine inşa ettiğimiz merkezde, engelli vatandaşlar ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıran çeşitli donatılar bulunuyor. 5 bloktan oluşan merkezin 2 bloğu özel rehabilitasyon merkezi, 1 blok konaklama merkezi, 1 blok meslek ve beceri merkezi, 1 blok da eğitim ve sosyal hizmet merkezi olarak hizmet vermektedir. Yine Ankara´mızın en büyük yaşam merkezlerinden olan Bağlıca Yaşam Eğitim ve Spor Yerleşkesi´ni tamamlamak üzereyiz. Yaklaşık 100 Milyon TL değerindeki 8 tesisi aynı yerleşke içinde topladık. Yerleşkemizde havuz, kapalı spor salonu, kreş, etiSEM birimleri, açık spor alanları, sporcu konaklama merkezi, ampute takımı için özel sahalar, emekli konağı gibi birçok donatının yer almaktadır. İçerisinde havuz, spor ve eğitim alanlarının yer aldığı Ahi Elvan ve Güzelkent Yaşam Merkezlerimizi hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Eryaman Atatürk Meydanımız ile Çocuk Trafik Eğitim Parkımızı tamamlayarak halkımızın kullanımına açtık" dedi.

KÜLTÜREL HİZMETLER

Etimesgut´un tarihine, kültürüne ve sanatına dört elle sımsıkı sahip çıktıklarını ifade eden Demirel, ´Uluslararası Tarihte Etimesgut Sempozyumu´ düzenleyerek, Tarihte ve Günümüzde Etimesgut´u belgelerle anlatan bir kitap hazırladıklarını söyledi. Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi´mizde düzenlediğimiz sempozyuma, 7´si Türkiye´den 5´i Türk cumhuriyetlerinden 12 üniversite ve bilim akademisinden 120 bilim insanı katıldı. 100´ü aşkın tebliğ yayımlandı. Etimesgut ve Ankara bağlamında tarih, kültür, sanat, üretim, vakıf eserleri, coğrafya, edebiyat konu başlıklarında yayımlanan bildirileri, kitap halinde yayımladık. Bu sempozyumda ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı hocamızı da ilçemizde ağırladık. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivalimizin 15.´sini 1 milyon kişinin katılımıyla gerçekleştirdik. Birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirdik; Anadolu´muzu ve büyük Türk dünyamızı ilçemizde buluşturduk. Etimesgut tarihinde önemli bir yere sahip olan ahilerimizle ilgili ciddi bir çalışma yaptık. Elvankent´te bulunan Ahi Elvan Camiimizin yerine, orta Asya Türk mimarisiyle yeni bir camii kazandırdık. Ahi Elvan hazretlerinin kabrini de yeniden inşa ve ihya ettik. Etimesgut´a adını veren Ahimesud´un kabrini anıt mezar ve türbe olarak revize ettik. Emiryaman hazretlerinin kabrini de yeniledik. Türbesinin de içinde bulunduğu Eryaman Köyiçi Camimizin yerine, o dönemin mimarisini yansıtan Selçuklu tarzında inşa etmekte olduğumuz Emiryaman Camiimizin inşaatı devam etmektedir. Bu çerçevede değerlendirdiğimiz İlçe Müftülüğümüze Selçuklu mimarisinden izler taşıyan örnek bir müftülük binası yaptık. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ali Erbaş´ı müftülük binamızda konuk ettik, türbe ve camilerimizi gezdirerek bilgi verdik" dedi.

/resimler/2019-1/4/1154256054377.jpg

PARKLAR VE SPOR TESİSLERİ
Etimesgut´a yeni park ve yeşil alanların yanı sıra spor tesisleri kazandırdıklarını vurgulayan Demirel, "Bu yıl 35 bin metrekare alan üzerine kurduğumuz Tunahan Spor Tesislerimizi açtık. Tesisimizde, basketbol, voleybol ve hentbol branşlarının yapılacağı, içerisinde seyirci tribünlerinin de yer aldığı kapalı spor salonu, suni çimle kaplı modern bir halı saha, tenis kortu, açık basketbol sahaları, koşu yolu ve fitness setleri ile yeşil alan düzenlemeleri yer almaktadır. Ayrıca ilçemize 30 yeni park ve yeşil alan kazandırarak park sayımızı 350´ye, yeşil alan miktarımızı da 3 milyona çıkardık" dedi.

EĞİTİM VE SOSYAL HİZMETLER
Başkan Demirel, etiSEM kapsamında 10 bin kişiye ücretsiz meslek ve beceri eğitimi verdiklerini ve yeni etiSEM birimleri açtıklarını hatırlatarak, "7 yılda 40 bin kişiye meslek ve beceri eğitimi verdiğimiz etiSEM´in ardından, engellilere ücretsiz meslek eğitimi vereceğimiz ENMEK projesini hayata geçirdik. Engelsiz Yaşam Merkezi´mizde, engelliler için tasarladığımız 12 meslek ve hobi atölyesinde projemiz başarıyla yürütülmektedir" dedi. Demirel, sosyal belediyecilik anlayışından hareketle 10 bin dargelirli aileye Aşevi, Eti-kart ve evde bakım hizmeti verdiklerini söyledi.

Demirel, yeni hizmet ve yatırımlarla Etimesgut´ta her şeyin daha da güzel olacağının altını çizerek, "Etimesgutlu hemşehrilerimizin destekleri ve teveccühüyle, hizmetlerimizi kararlılıkla sürdürme azmine ve kararlılığına sahibiz" dedi.

Anahtar Kelimeler: DEMİREL 2019 DAHA GÜZEL OLACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ERDOĞAN: ÖZHASEKİ BEY´E VE ENVER DEMİREL KARDEŞİME SAHİP ÇIKIN, FİRE VERMEYİN
ERDOĞAN: ÖZHASEKİ BEY´E VE ENVER DEMİREL KARDEŞİME SAHİP ÇIKIN, FİRE VERMEYİN
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bundan çeyrek asır önce adeta bir köy olan Etimesgut, bugün başkentin en gözde yerleşim yerlerine ev sahipliği yapıyor".
ETİMESGUT BELEDİYESİ HALK KÜTÜPHANESİ HİZMETE GİRDİ
ETİMESGUT BELEDİYESİ HALK KÜTÜPHANESİ HİZMETE GİRDİ
Başkan Demirel´den Etimesgut gençliğine önemli bir hizmet daha.
EMEKLİLERDEN BAŞKAN DEMİREL´E TEŞEKKÜR
EMEKLİLERDEN BAŞKAN DEMİREL´E TEŞEKKÜR
Etimesgut Belediyesi´nin 4 emekli konağı hizmet veriyor, Bağlıca Yerleşkesi içindeki konak da yakında açılacak.
UZMANLARDAN CUMHUR İTTİFAKINA TAM DESTEK
UZMANLARDAN CUMHUR İTTİFAKINA TAM DESTEK
Uzmanlar Federasyonu tarafından düzenlenen ´Vatan Sevdalılarıyla Gönül Buluşması´ programı yoğun katılımla gerçekleşti.
ALEV, BAŞKAN´A PUDİNG YAPTI!
ALEV, BAŞKAN´A PUDİNG YAPTI!
Down sendromlu Alev, Etimesgut Belediyesi´nin Engelsiz Yaşam Merkezi´ndeki mutfak atölyesi sayesinde hayata bağlandı.
GAZİANTEP ŞEHİDİMİZİ EBEDİYETE UĞURLADIK
GAZİANTEP ŞEHİDİMİZİ EBEDİYETE UĞURLADIK
GAZİANTEP´te devriye görevi yapan polis aracının refüjdeki ağaca çarpması sonucu şehit olan polis memuru Yusuf Çelik´in (27) cenazesi, memleketi Ankara´da son yolculuğuna uğurlandı.
ELVANKENT TÜRK MÜZİĞİ KOROSU´NDAN MÜZİK ZİYAFETİ
ELVANKENT TÜRK MÜZİĞİ KOROSU´NDAN MÜZİK ZİYAFETİ
Konseri dinleyen Başkan Demirel, Türk müziğine sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.
DEMİREL PAZAR YERLERİNİ ZİYARET ETTİ
DEMİREL PAZAR YERLERİNİ ZİYARET ETTİ
Başkan Demirel, pazaryerlerini ziyaret ederek vatandaşları dinledi, esnafa hayırlı ve bol kazançlar temennisinde bulundu.
BELEDİYE DEĞİŞTİ MAHALLELER GELİŞTİ
BELEDİYE DEĞİŞTİ MAHALLELER GELİŞTİ
2014 yılında Yenimahalle´den ayrılarak Etimesgut Belediyesi´ne bağlanan 5 mahallede büyük gelişme sağlandı
ETİMESGUT´UN NÜFUSU 570.727 OLDU
ETİMESGUT´UN NÜFUSU 570.727 OLDU
Ankara´nın metropol ilçelerinin nüfusları "seçmen göçü"yle azaldı, dış ilçe nüfusları arttı.
UYGULAMA EVİ´NDE ENGELSİZ YAŞAMA HAZIRLANIYORLAR
UYGULAMA EVİ´NDE ENGELSİZ YAŞAMA HAZIRLANIYORLAR
Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi engelliler ve ailelerinin hayatını kolaylaştırıyor
ETİMESGUTLU GENÇLER KIŞ KAMPINDA
ETİMESGUTLU GENÇLER KIŞ KAMPINDA
Etimegut Belediye Başkanı Enver Demirel, yıl boyunca bir çok sosyal sorumluluk projesi ve kültürel etkinlik gerçekleştirerek, Etimesgutlu gençlerin sosyal gelişimine ve toplumla kaynaşmasına katkı sağlayan Etimesgut Belediyesi Gençlik Meclisi´ni kış kampıyla ödüllendirdi.
GÜZELKENT´TE GÜZEL ETKİNLİK
GÜZELKENT´TE GÜZEL ETKİNLİK
Etimesgut Belediyesi, derslerinde başarılı olan çocuklar ile aileleri için Güzelkent Aile Yaşam, Eğitim, Sağlık ve Spor Merkezi´nde etkinlik düzenledi.
MAVİ OTOBÜSLER SEFERE BAŞLADI
MAVİ OTOBÜSLER SEFERE BAŞLADI
Başkentte, beyaz toplu taşıma araçları yerini mavi renkli halk otobüslerine bıraktı.
GENÇLER DOĞAYI KORUYOR GELECEĞİNE SAHİP ÇIKIYOR
GENÇLER DOĞAYI KORUYOR GELECEĞİNE SAHİP ÇIKIYOR
TEMA, Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerine konferans verdi.
ETİMESGUT´TA BAŞ DÖNDÜREN GELİŞME
ETİMESGUT´TA BAŞ DÖNDÜREN GELİŞME
Etimesgut Belediyesi, Elvan, Süvari ve Ahimesut Mahalleleri´nin birleştiği Ahimesut Bulvarı üzerindeki boş arazileri, Başkent Ankara´nın en çağdaş yaşam alanına dönüştürdü.
NİĞDELİLER´DEN DEMİREL´E DESTEK ZİYARETİ
NİĞDELİLER´DEN DEMİREL´E DESTEK ZİYARETİ
Başkent Niğde Vakfı Başkanı Ali Kurtaran ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel´i ziyaret ederek, 31 Mart yerel seçimlerinde başarılar dileyip desteklerini bildirdi. Vakıf Başkanı Kurtaran, Demirel´e hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.
2012´DEN 2019´A BÜYÜK DÖNÜŞÜM
2012´DEN 2019´A BÜYÜK DÖNÜŞÜM
Göksu Mahallesi´ndeki 50 bin metrekarelik atıl alan, belediye yatırımlarıyla yaşam merkezine dönüştü.
DEMİREL: ŞEHİT AİLELERİMİZ VE GAZİLERİMİZ BİZLERE EMANETTİR
DEMİREL: ŞEHİT AİLELERİMİZ VE GAZİLERİMİZ BİZLERE EMANETTİR
Şehit Aileleri ve Gaziler, Başkan Demirel´e teşekkür ziyaretinde bulundular.
ERYAMAN STADI PAZARTESİ AÇILACAK
ERYAMAN STADI PAZARTESİ AÇILACAK
Bakan Kasapoğlu, Cumhur İttifakı´nın adayları Özhaseki ve Demirel´le birlikte Eryaman Stadı´nda incelemelerde bulundu.
GÖKSU KOROSU´NDAN TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ
GÖKSU KOROSU´NDAN TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ
Göksu Türk Sanat Müziği Korosu, "Gönlümüzdeki Şarkılar"la "2019´a Merhaba" dedi.
DOLAR
5.3168
EURO
6.0318
Güncel
Siyaset
aa
01.11.2018
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar