Bugün, 20 Temmuz 2024 Cumartesi

MEHMET TEYAR KARAKOÇ


ETİMESGUT SEVDALISI

Enver Demirel´in hayata geçirdiği Ortadoğu´da hatta Avrupa´nın birçok ülkesinde dahi örneği bulunmayan örnek projeleri ile MHP´li kadroların belediyecilik konusunda ne denli başarılı olduğunu kısa bir zaman diliminde İlçe halkına kazandırılan projelerden


Bin dokuz yüz doksan yılında ilçe olmadan önce küçük bir taşra görünümünde olan, Ülkemizin Başkenti Ankara´nın Etimesgut ilçesinde 1999 yılında Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden bugüne kadar, durmak ve yorulmak bilmeyen bir belediye başkanı profili ortaya koyan, insan ve vatan sevgisi ile yoğrulmuş ve bitmeyen enerjisi ile ilçe belediyesini yöneten güler yüzlü mütevazı ve kararlı duruşuyla toplumun her kesimine hitap ederek oy versin vermesin ayrımı yapmaksızın yediden yetmişe her kesin yararlanabileceği projeleriyle Etimesgut ilçesine yaptığı büyük hizmetleriyle insanların gönlünü fetheden ve Etimesgut´u geleceğe taşıyan MHP´li Ülkücü Belediye Başkanı Enver Demirel´in hayata geçirdiği projeler Etimesgut ilçesini Türkiye´nin en hızlı büyüyen gelişen ve modern bir şehre dönüştürmüş. Etimesgut´u Ankara´nın gözde ilçesi ve cazibe merkezi haline getirmiştir.

Belediye´nin tüm imkân ve olanaklarını Etimesgutlu vatandaşların yararlandığı ve faydalandığı kaliteli ve kalıcı hizmetlere kullanan ülkücü Belediye Başkanı taraflı tarafsız tüm kesimlerin dikkatlerini Etimesgut´a çekmeyi başarmıştır. Bu yapılan muazzam tesisler ve hizmetler başta Ankaralının dolayısıyla tüm Anadolu´nun birçok il ve ilçesinden Etimesgut´a göçe neden olmaktadır. Araştırmalarımıza ve Belediye Başkanı Enver Demirel´in beyanlarına baktığımızda gerçekten de ülkemizin her bölgesinden her yıl on binlerce insanımız Etimesgut ilçesine göç etmektedir. Doğal olarak her yıl bu kadar göç ilçe nüfusunun sürekli artmasına ve hızla büyümesine neden olmaktadır. Ülkemizin genelinde bu kadar hızlı büyüyen ve gelişen ilçelere baktığımızda birçok ilçede karşımıza plansız ve yetersiz bir büyüme çıkmaktadır. Anadolu´nun ve büyükşehirlerin birçok ilçesinde gece kondu ve betonlaşmanın öne çıktığı yerel hizmet noktasında birçok eksiklerin ve yetersizliklerin şikâyet konusu olduğunu ve planlı bir büyümenin gerçekleşmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Etimesgut ilçesi için söylediklerimizin ve yazdıklarımızın kuru bir övgüden ibaret olmadığını Etimesgut´ta yapılan hizmetlere ve yaşanan büyümeye baktığınızda Türkiye´nin en hızlı büyüyen ilçesi olmakla birlikte Türkiye´nin en yeşil ilçesi olduğunu Milliyetçi Hareket Partisinin üretken belediyecilik anlayışı ile ülkücü hareketin misyonunu ilçenin her tarafında başarıyla hayata geçirdiğini eminim ki sizlerde görecek ve bana hak vereceksinizdir. Halkımızın gönül rahatlığıyla Etimesgut belediyesini emanet ettiği deneyimli ve tecrübeli belediye başkanı Enver Demirel´in hayata geçirdiği Ortadoğu´da hatta Avrupa´nın birçok ülkesinde dahi örneği bulunmayan örnek projeleri ile MHP´li kadroların belediyecilik konusunda ne denli başarılı olduğunu kısa bir zaman diliminde İlçe halkına kazandırılan projelerden bazılarının Türkiye´de Tek Dünyada Örnek projelerdir.  Başta engelli vatandaşlarımızın yararlandığı ve verilen hizmetten dolayı halkın son derece memnun olduğu Bağlıca Engelsiz Yaşam Merkezi Türkiye ve Avrupa´nın birçok kesiminden takdir almaktadır.  Yakın bir tarihte açılışı yapılacak olan Bağlıca Aile Yaşam Eğitim ve Spor Yerleşkesi Ankara´nın ve Türkiye´nin en büyük Aile yaşam merkezi unvanına sahip olacak nitelikte halka hizmet merkezi olacaktır. Bir başka örnek ise eşi benzeri Türkiye´de olmayan sadece Etimesgut ilçesinde var olan ve yıllardır birçok ulusal ve uluslar arası festivallere ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yapan Türk Beyleri Kent meydanıdır ve görülmeye değer muazzam bir eser niteliğine sahiptir. Yediden yetmişe her yaş gurubuna hizmet veren Aile Yaşam Merkezleri, Emekli Konakları Kreşler on binlerce insanı meslek sahibi yapan sürekli eğitim merkezleri etiSEM, olmak üzere yarı olimpik kapalı yüzme havuzları müzikten sağlığa spordan kültüre kreşler ve daha birçok alanda vatandaşa hizmet veren tesislerden bazılarını belirtmekte fayda olacaktır. Güzelkent Aile Yaşam Sağlık Eğitim ve Spor Merkezi, Ziya Gökalp Tesisleri, Göktürk Aile Yaşam Eğitim ve Spor Merkezi, Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi,  Ahi Elvan Aile Yaşam Eğitim ve Spor Merkezi,  Atakent Sosyal Tesisleri, Halide Edip Adıvar Hanımlar Konağı, İl Bilge Hatun Erinç Evi, Atatürk Müzesi ve Okuma Evi, Kent Konseyi Binası, Atatürk, Yurtçu, Bahçeli, Güzelkent Emekliler Konakları ve dinlenme evleri, Turan Spor Tesisleri, Ülkü Spor Tesisleri, Tunahan Spor Tesisleri, Atatürk Stadyumu, Atatürk Ormanı,  Alparslan Türkeş Parkı, Sultan Alparslan Parkı, Bahçeli Parkı, Atatürk Meydanı, Zübeyde Hanım Kreş, Yunus Emre Kültür Merkezi ve Kütüphanesi, Halk Kütüphanesi, Okuma Evleri ve daha sayabileceğimiz yüzlerce örnek projeler bu saydıklarımız yapılan tesislerin bir kısmı hala proje aşamasında olan ve yapılması planlanan birçok proje var ve inanıyorum ki yakın bir zamanda da bu ve benzeri birçok proje hizmete geçirilecektir.

Etimesgut İlçesine bu kadar büyük tesisler ve projeleri kazandıran Etimesgut ilçesinin tecrübeli dürüst ve gelecek vaat eden siyaset adamı ve belediye başkanı Sayın Enver Demirel´i yaptığı ve daha yapacağı hizmetlerinden dolayı kutluyor ve tebrik ediyorum. Temennim odur ki, Türkiye´nin birçok ilinde ve ilçesinde eşi benzeri olmayan ve çok büyük zahmet ve emeklerle yapılan bu kıymetli eserlere başta tesislerde çalışarak ekmeğini kazanan tüm personeller olmak üzere bu tesislerden hizmet alan ve alacak olan tüm Etimesgutlu vatandaşlarımızın bu tesislere sahip çıkması koruması ve muhafaza etmesidir.

 

         

 

 

33.9°